.

Uluslararası Sofralar Sergisi 2023

Bu sene “Sanat ve Yaratıcılığı Kutlayalım” başlığıyla, Türkiye’nin 100. Yılı teması altında, KM Events ve bluechip creative event tarafından hayata geçirilen “Sofralar Sergisi” Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşti. Uluslararası davet ve düğün endüstrisinin efsane isimlerinin katıldığı bu özel organizasyon birbirinden özel tasarım sofraları ziyaretçilerle buluşturdu.
Türkiye’nin seçkin markaları, Karaca, Nippon Paint, Schwarzkopf, English Home, Related Group, Molu, İstanbul Çiçekleri, Tina Jewellery’nin ve daha birçok markanın katılımı Türk Hava Yolları sponsorluğunda, Sofralar Sergisi, düzenlediği etkinlikler ve panellerle, tüm dünyada etkinlik turizmine yön veren 9 davet tasarımcısını ağırladı.

Türkiye’yi “Kutlamalar Destinasyonu” olarak uluslararası platformlarda öne çıkarmayı amaçlayan “Sofralar Sergisi” projesi, 31 Ekim’de seçkin davetlilerin katılımı ile gerçekleşen gala ile kapılarını açtı. Geçen seneden farklı olarka bu sene sergiyle birlikte, paneller, b2b toplantılar, özel tadım aktiviteleri ve sürpriz etkinliklerde gerçekleşti.

Bu seneki tasarımcılarımız; Catherina Zeta Jones ve Michael Douglas’ın da düğün ve etkinlik tasarımcısı David Beahm, Donald Trump’ın kızı Tiffany Trump’ın düğününü tasarlayan Toni Breiss, Pakistan’da çok tanınmış bir televizyon figürü ve etkinlik organizatörü Frieha Altaf, Almanya’nın ünlü düğün tasarımcısı ve TV yıldızı Mr.Froonck, Ortadoğu’nun düğünler kraliçesi, Majeda Kassir Bisharat, modern ve romantik tasarımları ile tanınan Santa Barbaralı ünlü tasarımcı Percy Sales, Real Housewifes oyuncusu ve Avrupa’nın ünlü düğünlerine imza atan Hollandalı tasarımcı Hella Huizinga, Emmy Ödül Törenini, Teen Choice Awards’ın kırmızı halı davetlerini ve Grammy Ödül Töreni’nin partisini tasarlayan Brian Worley, son olarak Hint moda ve etkinlik dünyasının önde gelen konsept tasarımcısı Sumant Jayakrishnan yer aldı.

01

.

Uluslararası Sofralar Sergisi 2022

KM Events Kurucu Başkanı Meltem Tepeler ve bluechip Creative Events Kurucu Ajans Başkanı Elmas Özler’in proje ortaklığında  ve Karaca ana sponsorluğuyla gerçekleşen dünyadaki  ilk uluslararası Sofralar Sergisi  olan “Sofralar Sergisi- İstanbul Kutlamalar Başkenti”, 8-10 Kasım tarihleri arasında, Raffles Hotel’de gerçekleşti. Sergide, İstanbul temalı sofralar ve sofra sanatının önemli noktaları dünyaca en ünlü 9 davet tasarımcısı tarafından yorumlandı. Dünyanın ilk uluslararası sofralar sergisinde, aralarında Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in düğününü organize eden Colin Cowie, Oscar ve Grammy ödül törenlerinin tasarımcısı Edgardo Zamora, Kim Kardashian’ın düğününü dekore eden Eddie Zaratsian’ın da bulunduğu 9 tasarımcı, birbirinden renkli İstanbul  sofraları yarattılar.


Colin Cowie, Edgardo Zamora, Eddie Zaratsian, Gideon Hermosa, Tomas De Bruyne, Nadia Duran, Ghada Blanco, Arturo de Noriega ve Sarah Young’ın birbirinden yaratıcı sofralarının yanı sıra, proje ortakları KM Events ve bluechip Creative Events, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününe ithafen bir Atatürk sofrası tasarladılar. “Sofralar Sergisi – İstanbul Kutlamalar Başkenti” projesi, Istanbul etkinlik rehberine girecek heyecan verici bir proje olmasının yanı sıra, uluslararası etkinlik arenasında yerini alabilecek güçlü bir  vizyona sahip. Sofralar Sergisi – İstanbul Kutlamalar Başkenti” uluslararası basında da geniş yer alarak Istanbul tanıtımına büyük katkı sağladı.

02

03

.

Sofralar Sergisi 2021

Sofra Sanatını geniş kitlelere yaymak ve sevdirmek amacıyla dört yıl evvel başlattığımız bu özel serginin dördüncüsünü organize eden KM Events ve House Beautiful birlikteliğinde Shangri – La Bosphorus İstanbul’da büyük bir başarıyla gerçekleştirdik.. Birbirinden şık ve özenli sofraları gezen misafirlerimiz kurucumuz Meltem Tepeler’in moderatörlüğünde bir de önemli panel izlediler.


"Doğayı Korumak ve sürdürülebilirlik" konulu panelimizin konukları istanbul İsveç Başkonsolosu Peter Ericson ve WWF Tükiye nin Genel Müdürü Aslı Pasinli idi. Sofralarda, davetlerde, etkinliklerde yeni bir bilinç yaratmak için liderlik edeceğiz bundan böyle...

.

Famtrip 2020

Lüks Türkiye Tanıtım Gezisi projemizin hikayesi, KM Events olarak oluşturduğumuz diğer projelerden farklıydı. 2020’nin başından beri uğraştığımız pandemi, getirdiği seyahat ve etkinlik kısıtlamaları ile global düğün ve etkinlik endüstrisini çok etkiledi. Etkinliklerin ve düğünlerin çoğu ya iptal edildi ya da gelecek yıla ertelendi. Yaz aylarında dünyada vakalar azalmaya başlayınca, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bize yeni ve iddialı bir proje fikri verdi. Planımız, dünyaca ünlü düğün planlamacı ve tasarımcılarını Türkiye’ye getirmek, ülkemizin güzelliklerini tanıtmak ve onlara çok özel bir Türkiye deneyimi yaşatmaktı. Projenin ana fikri, dünya çapındaki bu düğün planlayıcılarına ve tasarımcılarına Türkiye’nin her türlü kutlama için en iyi destinasyonlardan biri olduğunu göstermekti. Ekibimizle aylarca süren yoğun çalışmanın ardından, 8 farklı ülkeden 8 farklı düğün planlamacısını ve tasarımcısını ağırladık. Böylesine zor bir dönemde herkes heyecanla bu  geziyi dört gözle bekliyordu. Hem misafirlerimizin hem de ekibimizin Tanıtım Gezisi öncesinde ve sonrasında da covid testlerini yaptığını belirtmek isterim.

Lüks Türkiye Gezisi’nin her ayrıntısı, ekibimiz ve sponsorlarımızla birlikte misafirlerimize güvenlik, konfor ve unutulmaz Türkiye deneyimleri yaşatmak için büyük incelik ve dikkatle  çalışılmış ve detayları planlanmıştır. Heyecanımız projemizin başlangıç tarihinden çok daha erken başladı. Sektörümüzün en büyük isimlerini ağırlayabildiğimiz ve bir süre sonra nihayet onlarla yeniden birleşebildiğimiz için çok mutluyduk. Misafirlerimiz; ABD’den Bob Conti, Lübnan’dan Ghada Blanco, Filipinler’den Gideon Hermosa, Malta’dan Sarah Young, Brezilya’dan Simone Tostes, Peru’dan Arturo de Noriega, Pakistan’dan Frieha Altaf ve Fransa’dan Monsieur Froonck’du. Aylarca süren karantina ve dışarı çıkma yasaklarından sonra bir grup uluslararası düğün planlamacısıyla yeniden bir araya gelmek çok güzel bir duyguydu. Misafirlerimiz dünyanın farklı yerlerinden geldiği için her biri farklı saatlerde Türk Hava Yolları ile İstanbul’a geldi. Shangri La Bosphorus, İstanbul’da kaldıkları süre boyunca misafirlerimizi ağırlamak için güzel odalarını açtıkları için ana sponsorlarımızdan biriydi.

04

05

.

Sofralar Sergisi 2019

Her yıl önderliğini yaptığımız Sofralar Sergimiz, bu yıl KM Events ve House Beautiful iş birliği ile Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Sofra Dekorasyonu Şovu, birbirinden renkli çiçekler, ışıldayan mumlar ve şık sofra takımları ile ‘Sofralar Sergisi’ ve birbirinden farklı markalarla unutulmaz bir ambians oluşturuldu.

.

Experiential İstanbul

İstanbul ve Dubai’deki şubeleri ile Türkiye’nin tek uluslararası düğün ve davet firması olan, KM Events, bu yıl kutladığı 25. Yılına özel bir proje geliştirdi. İstanbul’un dünyanın en önemli düğün destinasyonu olduğunu  vurgulamak için KM Events’in sahibi Meltem Bayazıt Tepeler ve kızı Cemre Tepeler tarafından  projelendirilen ‘Experiential İstanbul’, dünyanın en büyük bütçeli düğünlerini yöneten, dünyaca ünlü 15 Hintli düğün planlamacısını İstanbul’da dillere destan bir  şekilde ağırladı. Davetlilerin hepsinin Fourseasons Bosphorus Otelinde konakladığı bu özel programda, misafirlere İstanbul’un farklı yönleri, KM Events’in biribirinden farklı tasarımları ve profesyonel rehberliğinde tanıtıldı. İlk gün, uçaktan iner inmez İstanbul’un en önemli ve tarihi restoranlarından Beyti’de yemek yiyen Hintli misafirler, aynı gece Fourseasons Bosphorus’da KM Events’in bembeyaz sofrası ve mumlar eşliğinde beyaz bir Boğaz rüyası yaşadılar. İkinci gün Ayasofya, Kapalı çarşı ve Topkapı Sarayı’nda İstanbul’u mitolojik ve tarihi anlatımıyla dinleyen misafirler, Topkapı Sarayı’nda Konyalı’nın özel camlı bölümünde nefis Türk yemeklerini tattılar. Aynı gün Fourseasons Sultanahmet’in muhteşem manzarasında hoş geldin kokteyli alırken, Ayasofya’nın görkemli görüntüsü eşliğinde Sema gösterisi izlediler. Hürrem Sultan Hamamı’nda, Fourseasons Otelin müthiş yemekleri ve KM Events’in özgün tasarımları  eşliğinde, dansözlerle Türk gecesi yaşayan Hintli düğün planlamacıları, o akşam göbek dansı yapmayı da öğrendiler. Üçüncü gün Perayı gezen misafirler, öğlen yemeğini Pera Palas’ın tarihi atmosferinde yediler. Agatha Christie, Zaza Gabor ve Atatürk’ün Pera Palas’daki odaları ve hikayeleri ile ilginç bir Pera günü yaşayan konuklar, akşam İtalyan Konsolosu Massimo  Gaiani ve Venedik Kempinski ile  Sevim Uyar ve Selim Uyar’ın davetlisi olarak, KM Events’in Venedik temalı sofralarında İstanbul’da bir İtalyan gecesini deneyimlediler. Venedik maskeleriyle Hint dansları eşliğinde devam eden gece, Dünyaca ünlü Hintli düğün planlamacıları, son gün, pırıl pırıl bir güneş eşliğindeki Boğaz gezisinden sonra, gözyaşları ile İstanbul’a veda ettiler.

06

07

.

Sofralar Sergisi 2018

KM Events’in Fourseasons Sultanahmet de gerçekleştirdiği sofralar sergisi medyada ve cemiyet hayatında büyük ses getirdi. Meltem Tepeler’in dokunuşlarıyla 8 ayrı markaya 8 ayrı tasarım hazırlayan KM Events , hazırladığı sofraları Fourseasons Sultanahmet’de çok şık bir davetle seçkin davetlilerin beğenisine sundu. Sofraları KM Events tarafından tasarlanan markalar, Herend Porselen, Kütahya porselen, İsd art heykel galerisi, by Sibel Karakaşlı, Sagaza, Tina Jewellery, Tukutukum ve Fourseasons otel Sultanahmet di. Sofra tasarım sanatında Yeni trendleri büyük beğeni ile  izleyen davetliler, ünlü yazar Mario Levi'nin İstanbul ve aşk üzerine söyleşisini de yine aynı davette dinledi.

.

Sofralar Sergisi 2017

Tamamı Meltem Bayazıt Tepeler tarafından tasarlanan ve KM Events dokunuşlarıyla hazırlanan Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiğimiz “Sofralar Sergi”miz büyük ilgi gördü. Farklı markaların ürünleriyle 7 farklı konseptte hazırladığımız sofralarımız, düğün ve davet sektörüne sanatsal bir bakış açısı sağladı. Mayısın 2.haftasında Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen sofralar sergimizi çok yakında Abu Dhabi, Katar ve Dubai’de de gerçekleştireceğiz.

08