KM Home Collection

Meltem Tepeler tarafından özel olarak tasarlanan Deniz, İlkbahar, Sonbahar ve Noel serisi keten masa örtüleri, peçeteler, Amerikan servisleri ve yastıklar, masa ve kanepelerinizin daha yaratıcı ve şık görünmesini sağlayacak. Renkli ve özgün KM Home Collection tasarımları ile etkinlikleriniz muhteşem kutlamalara dönüşecek. Türkiye kaliteli keten üretiminde çok zengin bir ülke olduğu için tüm ürünlerde Türk keteni ve tekstili kullanılmaktadır. Meltem Tepeler bir kadın girişimci olarak hayatını el işçiliği ile kazanan Anadolu kadınlarının hazırladığı Anadolu el işçiliği, inci ve boncuk işlemelerini de teşvik ediyor. Bir tasarımcı olarak Meltem Tepeler, masa dekorlarında nostaljik bir görünüm yaratmak için çok sayıda nostaljik tasarım kullanıyor. Ve 26 yıldır temalı etkinlikler yaratan bir etkinlik tasarımcısı olarak, deneyimini servis altlıkları, peçeteler, runnerlar ve masa örtüleri üzerinde temalar oluşturmada kullanmayı seviyor.

 

'KM Home Collection' tasarımcısı Meltem Tepeler hakkında

Meltem Tepeler, hem kendi ülkesinde hem de Körfez Bölgesi'nde tanınan bir Türk kadın girişimcidir. Türkiye'nin önde gelen etkinlik ve düğün şirketi olan "KM Events" adlı şirketi 1995 yılında İstanbul'da kurdu.

Daha sonra 2015 yılında Dubai "KM Events Beyond Luxury" ye adım attı. Meltem, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Pakistan, Dubai dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere dünyanın dört bir yanından çok etkili aileler için düğünler, sosyal toplantılar ve kutlamalar planladı ve organize etti. İstanbul, Avrupa, Yunanistan ve diğer komşu ülkeler NATO Zirvesi için düzenlenen Gala yemeğinde George Bush, Tony Blair, Berlusconi, J. Chirac, Schroeder, Aliyev gibi birçok Cumhurbaşkanı'nı ağırlamaktan onur duydu. Papa 16. Benedikt'i de ağırlamaktan onur duydu. Kısa süre sonra 2010 yılında Sektörün klasiklerinden biri haline gelen "Düğünler ve İstanbul" adlı kitabıyla görücüye çıktı. 2011'de kitabın ikinci baskısı yayınlandı. Meltem, etkinlik sektörünün Türkiye'deki tek derneği olan 2007-2014 YEPUD'un (Türkiye Yaratıcı Etkinlikleri Planlama ve Uygulama Derneği) Kurucu Başkanı olarak etkinliklerle ilgili birçok dernekte yer aldı.

Ayrıca 2016'dan beri ILEA (International Live Events Association) Türkiye Şubesi Başkanıdır. Son zamanlarda Türkiye Uluslararası Etkinlikler Derneği TUED'i kurdu ve o zamandan beri aynı derneğin başkanlığını yapıyor.

Meltem’in son girişimciliği, ev tekstili konusunda ‘KM Home Collection’ adında yeni bir marka yaratmakla ilgilidir. Etkinlik dekor endüstrisindeki 26 yıllık tecrübesiyle keten Amerikan servisi, peçete, runner, masa örtüsü ve yastık tasarımı yapmaktadır. KM Home Collection, önümüzdeki yıllarda Körfez bölgesinde ev tekstili sektörüne öncülük edecektir.

https://www.instagram.com/kmhomecollection/