DÜĞÜNLER VE İSTANBUL
DÜĞÜNLER VE İSTANBUL

DÜĞÜNLER VE İSTANBUL

İstanbul’u en güzel düğünleri ile anlatan çok güzel bir kitap var artık, “Düğünler ve İstanbul”. İstanbul’da düğün daveti vermek isteyen veya etkinlik gerçekleştirmek isteyen herkes ve her kuruluş için bir tür A+ rehber niteliğinde olan bu güzel çalışma, davet ve düğün sektörünün duayenlerinden ‘Meltem Bayazıt Tepeler’ tarafından kaleme alındı. Düğünler ve İstanbul kitabının 1.baskısını Doğan Kitap tarafından 2.baskısı Remzi Kitabevi tarafından basıldı.

Düğünler ve İstanbul kitabı ulusal ve uluslararası düzeyde büyük bir ilgiyle karşılandı ve düğün ve trendlerle ilgili tüm fuarlarda sergilendi. 2011 ve 2012 yıllarında Ocak ayında Fransa’da gerçekleşen Maison Objet Fuarı’nda sergilenen ve uluslararası profesyoneller tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Düğünler ve İstanbul kitabı düğün sektörünün başucu kitaplarından biri olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Düğünler ve İstanbul’u tüm Remzi Kitabevlerinden temin edebilir ya da Amazon.co.uk ve Idefix.com’dan sipariş edebilirsiniz. Sadece 45 TL! Satın almak için sağdaki linklere tıklayabilirsiniz:
Idefix | Remzi Kitabevi | Amazon.co.uk

İçerik Hakkında

İstanbul’da her dini kucaklayan nikah seremonileri, eski İstanbul’un evlilik gelenekleri , sinagoglar, kiliseler, kına geceleri, kısacası İstanbul’da evlilik tarihi ve kültürü de ilk defa bu özel kitapta. ‘Düğünler ve İstanbul’, İstanbul’un bir düğün başkenti haline gelmesi hayalinin çıkış noktasını evlilik geleneklerindeki zenginliğe ve farklılığa dikkat çekerek vurguluyor. Evlilik öncesinde ailelerin tanışmasına, kız evine gidilerek ailesinin rızasının alınmasına, nişan takılmasına, kına gecesine ve hepsinin sonunda düğün gecesine kadar uzanan uzun macera farklı kültürlerin ritüelleri ve gelenekleriyle harmanlanıp, sunuluyor. Okuyucu bir yandan bunları okurken, bir yandan da Müslüman, Rum, Süryani, Ermeni ve Musevi kültürlerinin düğün âdetlerine aşina olabilmenin tadına varıyor.

Çırağan Sarayı, Four Seasons , Feriye, Pera Palas, Esma Sultan, Hilton, Conrad, Swiss Otel ve daha pek çok güzel mekanda düğünler nasıl oluyor diye merak ediyorsanız, bu kitabı mutlaka okumalısınız.

DÜĞÜNLER VE İSTANBUL